2011 m. rugsėjo 8 d., ketvirtadienis

Kodėl vaikai turėtų eiti miegoti anksčiau?

Miego įtaka vaiko raidai

Visiems aišku - vaikams reikia daugiau miego, negu suaugusiems. Tačiau ar žinote, kaip iš tiesų miegas veikia vaikų vystymąsi? Štai proga žinoti, kodėl vaikai turėtų eiti gulti anksčiau ir kaip tai paveiks jo vystymąsi ir rezultatus mokykloje.

Vienas iš didžiausių iki šiol atliktų tyrimų...

Gydytoja Erika Gaylor ir jos kolegos atliko tyrimą, kuriame dalyvavo apie 8000 vaikų. Tai buvo vienas didžiausių tyrimų šioje srityje. Prieš tai atliktuose tokio pobūdžio tyrimuose dalyvavo kur kas mažiau vaikų - tai yra iki 500 vaikų kiekvienoje amžiaus grupėje.

Buvo analizuojama informacija, gauta apklausus 9 mėnesių - 4 metų amžiaus vaikų tėvus.

Ir kokie gi buvo rezultatai?

Anksčiau gulasi = geresni mokiniai

Tėvai, kurie reikalauja, kad vaikas eitų miegot kasdien tą pačią valandą, prisideda prie geresnio savo vaikų protinio išsivystymo.

Iš tikrųjų naktį smegenys nepailsi, o toliau apdoroja visą per dieną priimtą informaciją. Štai kodėl galime lengviau įsiminti dalykus, kai miegame pakankamai.

Reguliarus ir efektyvus miegas taip pat padės Jūsų vaikams tapti geresniais mokiniais. Norint užtikrinti miego efektyvumą čiužiniai vaikams turi būti parinkti patogūs. Taip pat neleiskite savo vaikui dirbti ar žaisti lovoje, nes ši vieta pradeda asocijuotis ne vien su poilsiu ir jam tampa sunkiau užmigti.

Vaikai, kurie pakankamai miega yra protingesni

Kalifornijos Tarptautinio tyrimų instituto tyrėjai nustatė, jog vaikai, kurie miegoti eina pastoviai tą pačią valandą, pasiekia geresnių rezultatų:

  • geriau mokosi,

  • kalba išraiškingiau,

  • greičiau supranta esmę,

  • yra raštingesni,

  • geriau skaičiuoja.

Miegas – svarbus faktorius vaiko vystymuisi

„Įrodyta, jog vaikai, kuriems tėvai yra nustatę tam tikrą laiką, kai privalu eiti miegoti, turi didelę teigiamą įtaką vaiko raštingumui ir kalbos įgūdžiams“, sako tyrimo iniciatorė gydytoja Erika Gaylor.

Ji taip pat teigia, jog ikimokyklinio amžiaus vaikai, kurie miega mažiau nei 11 valandų per naktį kaip rekomenduojama, gauna žemesnius rezultatus atlikdami raštingumo ir matematikos testus.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą