2010 m. gruodžio 6 d., pirmadienis

Patalynės priežiūra ir skalbimas

Lova tai vieta, kur turi būti ramu ir gera atsidurti. Nesvarbu tai gilus nakties ar tik trumpas pietų miegas, jūs nusipelnėte komforto. Pasirūpinkite, kad patalynė būtų švariai išskalbta. Šiame straipsnyje aprašysiu svarbiausius dalykus, kuriuos turi žinoti kiekvienas, kuris roušiasi skalbti savo patalynę.


Perskaityk visas etiketes. Turite įsitikinti, kad jūsų patalynė neturi ypatingų skalbimo reikalavimų. Dauguma paprastų iš medvilnės pagamintų patalynių komplektų gali būti skalbiami namų sąlygomis, tačiau brangsniems iš retesnių medžiagų padarytiems audiniams gali prireikti specialaus valymo.


Skalbimui nustatyk patį karščiausią leidžiamą vandenį. Jei etiketėse reikalingų skaičių neradote prisiminkite: medvilnė toleruoja karštą vandenį, tuo tarpu polisterį ir kitas sintetines medžiagas verčiau skalbti žemesnės temperatūros vandenyje. Kuo karštesnis vanduo, tuo mažiau dulkių, mikro organizmų ir kitų nešvarumų lieka patalynėje.


Skalbkite kartą per savaitę. Didžioji dalis žmonių lovoje praleidžia daugiau laiko nei apsirengę savo kasdienius drabužius. Tiesa, drabužių skalbimu ir švara pasirūpinti dažniausiai nepamirštame, tuo tarpu patalynę dažniausiai skalbiame per daug retai. Jos skalbimą lengva pamiršti ar atidėlioti, tačiau tai daryti žalinga. Sveikata ir geras miegas yra svarbiau nei skalbiant praleistas laikas.


Rūšiuokite pagal spalvas. Kaip ir skalbiant paprastus rūbus, taip ir skalbiant patalynę būtina rušiuoti pagal spalvas. Tamsesnių spalvų patalynė gali nudažyti šviesesnių spalvų rūbus ar bet kokius kitus audinius. Juk nenorite, kad violetinė patalynė suteiktų atspalvį mėgstamiausiems šviesios spalvos marškinėliams.


Atsargiai įberkite reikiamą skalbimo priemonių kiekį. Ant skalbimo miltelių dažnai būna parašyta, kiek ir kokiems audiniams jų reikia. Prieš skalbiant reikia įdėmiai peržiūrėti šias instrukcijas ir naudoti skalbimo miltelių ar kitų priemonių būtent tiek, kiek siūloma. Kitu atveju per didelis cheminių medžiagų kiekis gali sukelti niežtėjimą, odos sausėjimą. Manoma, kad per dideli valymo priemonių kiekiai turi įtaka ir astmos vystymuisi.


Jei turite tam sąlygas, padžiaukite patalynę lauke. Saulės šviesa yra natūrali dezinfekcijos priemonė. Taip pat saulės spinduliai prisideda prie to, kad jūsų antklodės, pagalvių užvalkalai ir paklodės atrodytų dar baltesnės. Jei oro sąlygos leidžia, padarykite tai bent kartą per kelis mėnesius.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą