2010 m. gruodžio 20 d., pirmadienis

Dažniausiai apie patalynę kylantys klausimai

Visi miegoti mėgstantys žmonės kartais susimąsto apie patalynės priežiūrą, rečiau žmonės susimąsto apie naujos patalynės pirkimą. Žinoma, tada jiems kyla daugybė klausimų, kuriuos bandysiu išlukštenti šiame straipsnyje.


Kokio dydžio paklodžių man reikia?


Paklodžių ir visos patalynės dydis priklauso nuo jūsų lovos dydžio. Norėdami nusipirkti jums tinkamiausią patalynę turite išmatuoti savo lovą ir pirkti patalynę, kuri bus šiek tiek didesnė nei jūsų lovos paviršius. Juk nenorite, kad naktį šaltų jūsų kojos. Nusipirkus mažesnę jos gali netilpti.


Ar visos pagalvės yra standartinio dydžio?


Ne. Galite įsigyti skirtingo dydžio pagalvių. Anksčiau buvo populiarios į kvadratą panašios pagalvės. Paskutiniu metu vis populiariau pirkti stačiakampio formos. Kai kurie pardavėjai teigia, kad tokios pagalvės leidžia geriau pailsėti kaklo raumenims ir laiko juos normalioje būsenoje. Tuo tarpu kvadratinės nėra gerai šiems kaklo raumenims. Be to, ir tai nėra standartai. Tikėtina, kad nusipirkus pagalvę ir patalynę skirtingose parduotuvėse jų dydžiai gali nesutapti.


Ar iš vilnos pagamintų paklodžių reikia dėti dar vieną ploną medvilninę ar šilkinę paklodę?


Ne. Iš vilnos pagamintos paklodės, nors ir yra storesnės, vistiek tarnauja, kaip paprastos paklodės. Ant jų neverta tiesti antrosios, ji tik trugdys ramiam miegui. Žinoma, storųjų paklodžių švaros palaikymas yra sudėtingesnis, todėl dalis žmonių norėdami sutaupyti valymo išlaidų pasitiesia dar vieną ploną paklodę.


Kaip valyti storąsias, iš vilnos pagamintas paklodes?


Joms tinkamiausias sausas valymas. Taip pat yra gaminami specialūs į šampūną panašūs valikliai, kuriuos reikia užpurkšti ant jų ir padžiauti balkone ar lauke. Po šio proceso telieka nubraukti paklodę šlapiu, švariu skudurėliu.


Ar aš galiu būti alergiškas iš plunksnų pagamintai patalynei?


Ne. Plunksnos yra gaminamos iš į žmogaus plaukus sudėtimi panašių medžiagų. Alerginė reakcija gali kilti tik ilgai neskalbiant šios patalynės.


Kaip dažnai turėčiau skalbti savo patalynę?


Patariama skalbti kartą per savaitę ar dvi savaites. Būtina naudoti karštą vandenį. Jis užmuša visas patalynėje apsigyvenusias bakterijas, kurios yra pagrindinė negalavimų priežastis.


Tikiuosi šis straipsnis buvo naudingas prieš nusprendžiant, kokią konkrečiai patalynę norite pirkti. Gerai prie lovos pritaikyta patalynė ne tik padarys jūsų miegą patogesnį, tačiau kartu yra ir miegamojo „veidas“.



patalynė

2010 m. gruodžio 16 d., ketvirtadienis

Kokia patalynė tinkamiausia man?

Pasirinkti patalynę nėra taip lengva, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Žmonių norai yra beribiai. Norima ir šiltos ir gražiai atrodančios ir praktiškos ir, žinoma, patogios bei nebrangios patalynės. Tiesa, suderinti visas šias savybes yra neįmanoma. Dažniausiai reikia išsirinkti kelias svarbiausias ir patikrinti, kurios medžiagos jums tinkamiausios.


Patalynė yra gaminama iš įvairių audinių: šilko, satinos, poliesterio, medvilnės ir vilnos. Dažniausiai rinktis tenka tarp medvilninės ir iš vilnos pagamintos patalynės. Tai patys populiariausi audiniai. Šiame straipsnyje aprašysiu šių abiejų medžiagų savybes.


Medvilnės ir vilnos savybės skiriasi. Vilna yra viena geriausiai šilumą saugančių medžiagų, tačiau kartais ji gali sukelti niežtėjimą. Daliai žmonių vilną yra nemalonu liesti, vilna net gali sukelti alergiją. Medvilnė nėra tokia šilta, bet ji ne taip erzina odą. Ją gali rinktis net ir jautrios odos savininkai bei žmonės, kuriuos kankina įvairios alergijos.


Vilna yra brangesnė. Tiesa, kaina dažnai labiau įtakoja prekės ženklas, o ne medžiaga, iš kurios patalynė yra pagaminta. Perkant reikia nepamiršti, kad vilna yra šiltesnė medžiaga. Viena iš vilnos pagaminta antklodė gali atstoti kelias medvilnines.


Laikui bėgant abi medžiagos praranda savo išvaizdą ir savybes. Tiesa, iš pirmo žvilgsnio nuspręsti, kiek laiko medvilninė ar iš vilnos pagaminta patalynė tarnaus yra labai sunku. Kartais net kokybiškai atrodanti patalynė, iš tiesų, gali greitai prarasti savo išvaizdą ir savybes. Kokybiška patalynė gali tarnauti daugiau nei dešimt metų. Taigi, kartais verta pirkti brangesnę patalynę, kuri tarnaus ilgesnį laiką.


Medvilnės skalbimas reikalauja mažiau pastangų. Ją, kaip ir daugelį iš medvilnės pagamintų rūbų, skalbti yra paprasta. Reikia pasižiūrėti į temperatūros reikalavimus ir nebandyti skalbti šios patalynės kartu su kitos spalvos rūbais. Taip pat medilvininę patalynę galima džiovinti džiovyklėje. Tuo tarpu vilna yra kaprizinga. Ką galima skalbti tik šaltame vandenyje. Išskalbus reikia pasirūpinti, kad vanduo išgaruotų, o ne nuvarvėtų. Tai gali labai pakenkti patalynės išvaizdai. Jei tai atrodo per daug laiko atimantis užsiėmimas, išeitis kreiptis į sauso valymo paslaugas teikiančią įmonę. Valant šiuo būdu vilnai padarysite mažiau žalos, nei skalbadami namų sąlygomis.

2010 m. gruodžio 8 d., trečiadienis

Kaip pasirinkti tinkamą lovatiesę?

Lovatiesės ir apskritai visos patalynės pasirinkimas turi didelę įtaką jūsų miegui. Jei ieškote naujos patalynės, pastebėsite, kad egzistuoja gana didelis pasirinkimas. Tiesa, būtina atrasti tai, kas yra ne tik gražu, bet ir praktiška bei patogu. Tai yra daiktai, kuriuos naudosite kasdien, todėl turite rinktis atsargiai.


Pirkdami naują lovatiesę turite atsižvelgti į keleta paprastų patarimų. Taip pat turite pasirinkti, kokie dalykai jums yra svarbiausi. Galbūt raštai ir spalvos jums nėra svarbūs ir jūs dėl gražesnio rašto nesiruošiate mokėti didesnės pinigų sumos ar aukoti komforto. Taigi, prieš pirkdami padarykite kelis mažus darbus.


Išmatuokite savo lovą. Tai būtina padaryti, kad išsirinktumėte jūsų lovos išmatavimus atitinkančią lovatiesę. Bus labai nepatogu, jei lovatiesė bus mažesnė, ji nemaloniai slankios arb per didelė, tada jos galai lies grindis.


Nuspręskite, kiek pinigų galėsite skirti. Lovatiesės kaina gali svyruoti nuo tikrai mažų iki beveik neįperkamų. Žinokite, kad būsite daug labiau patekinti, jei išleisite jums ne per daug skausmingą pinigų sumą.


Pasirinkite dizainą ir spalvas, kurios derinsis prie visų likusių kambario detalių. Tiesa, kai kurios spalvos gali turėti neigiamą įtaką jūsų miego kokybei. Taigi, rekomenduoju pasilikti prie jums įprastų ir su miegu susijusių spalvų. Geriausia, kad visa patalynė būtų panašios spalvos.


Įvertinkite perkamos prekės kokybę. Ją nusako ne tik kaina. Pabandykite padėti galvą ar atsigulti. Nesvarbu, ką galvos pardavėjai ar tuo metu po patalynės parduotuvę vaikščiojantys žmonės, juk jums įsigyjus netinkamą lovatiesę, nepatogiai jaustis gali tekti ne vienerius metus.


Pasirinkite audinį, kuris jums malonus. Galėsite pasirinkti tarp medvilnės, sintetikos, šilko ir dar kelių mažiau populiarių audinių.


Jei esate alergiškas, patikrinkite ar naujoji lovatiesė jums nesukelia nemalonių jausmų. Kartais žmonės būna alergiški šilkui.


Kai nusipirksite naują lovatiesę, tinkamai ja pasirūpinkite. Sekite skalbimo instrukcijas, reguliariai vėdinkite, nepalikite tiesioginėje saulės šviesoje – visa tai kenkia jūsų naujajam pirkiniui. Nesilakant skalbimo instrukcijų audinys galim imti irti, prarasti fizines savybes ir išorinį vaizdą, saulės šviesa gali išblukinti spalvas.

patalynė

2010 m. gruodžio 6 d., pirmadienis

Patalynės priežiūra ir skalbimas

Lova tai vieta, kur turi būti ramu ir gera atsidurti. Nesvarbu tai gilus nakties ar tik trumpas pietų miegas, jūs nusipelnėte komforto. Pasirūpinkite, kad patalynė būtų švariai išskalbta. Šiame straipsnyje aprašysiu svarbiausius dalykus, kuriuos turi žinoti kiekvienas, kuris roušiasi skalbti savo patalynę.


Perskaityk visas etiketes. Turite įsitikinti, kad jūsų patalynė neturi ypatingų skalbimo reikalavimų. Dauguma paprastų iš medvilnės pagamintų patalynių komplektų gali būti skalbiami namų sąlygomis, tačiau brangsniems iš retesnių medžiagų padarytiems audiniams gali prireikti specialaus valymo.


Skalbimui nustatyk patį karščiausią leidžiamą vandenį. Jei etiketėse reikalingų skaičių neradote prisiminkite: medvilnė toleruoja karštą vandenį, tuo tarpu polisterį ir kitas sintetines medžiagas verčiau skalbti žemesnės temperatūros vandenyje. Kuo karštesnis vanduo, tuo mažiau dulkių, mikro organizmų ir kitų nešvarumų lieka patalynėje.


Skalbkite kartą per savaitę. Didžioji dalis žmonių lovoje praleidžia daugiau laiko nei apsirengę savo kasdienius drabužius. Tiesa, drabužių skalbimu ir švara pasirūpinti dažniausiai nepamirštame, tuo tarpu patalynę dažniausiai skalbiame per daug retai. Jos skalbimą lengva pamiršti ar atidėlioti, tačiau tai daryti žalinga. Sveikata ir geras miegas yra svarbiau nei skalbiant praleistas laikas.


Rūšiuokite pagal spalvas. Kaip ir skalbiant paprastus rūbus, taip ir skalbiant patalynę būtina rušiuoti pagal spalvas. Tamsesnių spalvų patalynė gali nudažyti šviesesnių spalvų rūbus ar bet kokius kitus audinius. Juk nenorite, kad violetinė patalynė suteiktų atspalvį mėgstamiausiems šviesios spalvos marškinėliams.


Atsargiai įberkite reikiamą skalbimo priemonių kiekį. Ant skalbimo miltelių dažnai būna parašyta, kiek ir kokiems audiniams jų reikia. Prieš skalbiant reikia įdėmiai peržiūrėti šias instrukcijas ir naudoti skalbimo miltelių ar kitų priemonių būtent tiek, kiek siūloma. Kitu atveju per didelis cheminių medžiagų kiekis gali sukelti niežtėjimą, odos sausėjimą. Manoma, kad per dideli valymo priemonių kiekiai turi įtaka ir astmos vystymuisi.


Jei turite tam sąlygas, padžiaukite patalynę lauke. Saulės šviesa yra natūrali dezinfekcijos priemonė. Taip pat saulės spinduliai prisideda prie to, kad jūsų antklodės, pagalvių užvalkalai ir paklodės atrodytų dar baltesnės. Jei oro sąlygos leidžia, padarykite tai bent kartą per kelis mėnesius.

2010 m. lapkričio 23 d., antradienis

Puikus nakties poilsis

Geras poilsis yra labai svarbus. Naktį neišsimiegant kenčia žmogaus darbingumas, lydi prasta nuotaika, sunku susikaupti. Kiekvienas norime išvengti šių nemalonių padarinių ir būti žvalūs bei kupini jėgų. Įgyvendinkim tai.


Svarbiausia pastovi dienotvarkė. Keldamiesi kiekvieną dieną tuo pačiu metu ir eidami miegoti tuo pačiu metu pripratinsite organizmą prie ritmo. Tiesa, gimtadieniai, Naujieji Metai ir kitos šventės ir net eiliniai savaitgaliai gali sujaukti įprastą dienotvarkę. Tokiu atveju reikia prisiversti vistiek keltis, kaip ir buvote įpratę. Specialistai teigia, kad geriausia atsibusti 6 ar 7 valandą ryto, kol į kambarį neįsiskverbė pirmieji saulės spinduliai. Vasaros metu saulė teka daug anksčiau. Tad ir jūs lovą palikite kartu su pirmaisiais jos spinduliais.


Reguliariai maitinkitės. Užkandžiavimas vėlai vakare trukdo užmigti ir net gadina kūno formas. Prieš miegą riebiai pavalgius žmogus ne tik prasčiau miega, bet ir prakaituoja. Tokiu atveju patalynė sugeria daugiau prakaito, ją reikia dažniau skalbti. Miegojimas nešvarioje patalynėje nėra malonus.Taip pat naktį sulėtėja žmogaus fiziniai procesai, todėl lėčiau vyksta ir virškinimas.


Pasirūpinkite, kad miegamajame būtų tamsu. Tai ypač aktualu mieste gyvenantiems žmonėms. Miesto šviesos ne tik neleidžia gerėtis žvaigždėmis, bet ir trikdo miegą. Tai vadinama „šviesos triukšmu“. Taigi, gerai įrengtame miegamajeme kambaryje privalo kabėti šviesą sulaikančios naktinės užuolaidos, žaliuzės ar roletai.


Nemažai žmonių šiais laikais visą darbo dieną praleidžia prie kompiuterio ir visai neturi progos pajudėti. Todėl laisvalaikiu skirkime dėmesio savo fizinei būklei - sportuokim. Omeny turiu ne ražymąsi lovoje ryte ir ne lovos klojimą tik iš jos išlipus ir netgi ne ėjimą iki parduotuvės. Čiupkite dviratį, nueikite į sporto klubą. Nereikalinga energija turi būti panaudota, o ir patalynė jums „padėkos“. Jai neteks kentėti kasnakčio jūsų muistimosi kamuojant nemigai.


Taigi, dienotvarkė, kurioje tiksliai nurodysite, kada keliatės, valgote ir sportuojate bei tamsa jūsų miegamajame einant gulti padės išspręsti didžiąją dalį su miegu susijusių problemų. Žinoma, egzistuoja dar daugybė veiksnių, kurie lemia gerą arba prastą poilsį. Apie juos skaitykite kituose šio blogo įrašuose.

2010 m. lapkričio 22 d., pirmadienis

Negali užmigti?

Kiekvienas esame išgyvenę nors vieną naktį, kai galvoje besisukančios įkyrios mintys, apie padarytus ar kitą dieną laukiančius darbus, dienos išgyvenimus ar nelaimingą meilę neleidžia užmigti. Kartais užmigti trukdo keistas niežėjimas, karštis ar šaltis, nepatogi poza. Kartais tiesiog nesimiega, nes visą dieną ilsėjaisi: gulėjai ant sofos prie televizoriaus ar niekur neišėjai iš namų ir dar esi pilnas energijos. Tokia situacija nėra maloni, bet priemonių įveikti nemigą yra. Taigi, ko imtis, kai negali užmigti?


Jei vartymasis nuo šono ant šono tęsiasi ilgiau nei 20 minučių, išlipk iš lovos ir nuveik ką nors. Gali pasižiūrėti pro langą, padaryti trumpą mankštelę ar užrašyti miegoti neleidžiančias mintis. Tiesa, nepatartina jungti šviesos. Šviesa per regos organus siunčia signalą mūsų smegenims, kad jau atėjo diena. Tai gali tik pasunkinti negalinčio užmigti žmogaus situaciją.


Dar viena puiki idėja -susitvarkyti savo sujauktą lovą. Užmigti negalintis žmogus lovoje juda, muistosi. Pažvelgęs į savo lovą gali pamatyti, kad ten didelė netvarka. Susitvarkyk. Naujai paklota patalynė palengvins užmigimą. Prieš guldamas į lovą pravėdink kambarį.


Jei jautiesi alkanas, užkąsk. Alkis taip pat trukdo užmigti. Tau padės stiklinė pieno, alkį taip pat numalšina keli dideli gurkšniai vandens, ar puodelis arbatos. Vištienos kepsnį, lėkštę sriubos, mišraines ar kitą „sunkesnį“ maistą verčiau pamiršk. Per didelis maisto kiekis užmigti nepadės ir net trukdys. Žmogaus organizmas tamsiu paros metu pristabdo virškinimo procesus.


Jei patalynė jau sutvarkyta, ant lapo jau išsakytos ramybės neduodančios mintys, net numalšintas alkis, bet tavo lovoje nėra miegančio žmogaus, keliauk į vonios kambarį. Ten laukia sunkus pasirinkimas. Tarp karštos vonios, kuri padės atsipalaiduoti ar šalto dušo, kuris padeda atsibusti. Pasižiūrėk į laikrodį. Gal verčiau pradėti naują dieną ir pasimėgauti šaltu dušu? Jei laikrodis kužda atsakymą „taip“, nedvejok. Tau išaušo nauja, graži diena.


Taigi, į kiekviena situaciją galima pažvelgti lanksčiai ir kūrybiškai. Kiekviena problema turi savo sprendimus. Tikiuosi šie patarimai padės užmigti arba tiesiog praskaidrinti nuotaiką ir sulaukti ryto.

2010 m. spalio 28 d., ketvirtadienis

Miegamojo kambario interjero elementai

Visi svajojame turėti gražų ir jaukų miegamąjį kambarį. Juk tai mūsų asmeninė erdvė, tad joje turime jaustis maloniai ir komfortiškai. Yra keli pagrindiniai miegamojo kambario elementai, kurių dėka galite sukurti jaukų šio kambario interjerą.


Vienas svarbiausių miegamojo elementų, žinoma, yra lova ir visi būtini jos aksesuarai – patalai, patalynė, lovatiesė. Renkantis patalynę didelis dėmesys yra skiriamas audinio, iš kurio ji pasiūta, kokybei ir sudėčiai. Labai retai išgirsime kalbų apie tai, kad ir patalynės spalva turi įtakos geram miegui. Vistik mokslininkų atlikti tyrimai parodė, jog būtent gerai parinkta patalynės spalva užtikrina gerą psichologinę žmogaus savijautą. Taigi, patalynę rinkitės atsižvelgdami ne vien į jos kokybę (kas be abejo yra labai svarbu), tačiau taip pat ir į spalvą. Geriausia, jog patalynės spalva bei raštas derėtų prie bendro miegamojo kambario interjero – taip sukursite harmoningą ir vientisą vaizdą.


Jei norite suteikti savo miegamajam kambariui išskirtinumo, būtinai įsigykite ir lovatiesę. Originali ir dailiai pasiūta lovatiesė ne tik atlieka savo praktinę paskirtį ir apsaugo patalynę nuo susitepimo, tačiau taip pat gali tapti svarbiausiu miegamojo interjero akcentu.


Lygiai taip pat svarbūs kuriant jaukią miegamojo atmosferą yra ir langų dekoravimo elementai – užuolaidos. Užuolaidų dėka galima optiškai padidinti arba sumažinti patalpą, galima suteikti patalpai paslaptingumo ar solidumo – viskas priklausys nuo Jūsų poreikių ir norų. Jei neturite laiko vaikščioti po užuolaidų salonus – visuomet galite užuolaidas išsirinkti internete. Daugelis užuolaidų salonų turi savo internetines svetaines, kuriose pateikti ne tik įvairūs užuolaidų pavyzdžiai, tačiau taip pat ir išsamūs aprašymai.


Norėdami sukurti jaukią ir harmoningą miegamojo atmosferą, skirkite šiek tiek dėmesio patalynei ir langų apdarams ir tikrai liksite patenkinti rezultatu.

2010 m. spalio 8 d., penktadienis

Kūdikio patalynė – svarbiausia natūralumas

Turbūt už viską svarbiau yra ramus ir saldus kūdikio miegas. O tai priklauso ne tik nuo čiužinuko ar pagalvėlės, ant kurios miega Jūsų kūdikis, bet taip pat žinoma ir nuo pataliuko.


Vaiko lovytei labiausiai tinka patalynė be sintetinio pluošto - medvilninė ar lininė. Tiek medvilninė, tiek lininė patalynė yra lengvai skalbiama ir ne taip greitai susidėvi kaip patalynė su sintetikos pluoštu.


Kuo mažiau sintetikos ir kuo daugiau natūralumo – tuo geriau yra kūdikiui. Labiausiai netinkama vaikams yra frotinė patalynė – joje kaupiasi dulkės bei kiti nešvarumai, o šią patalynę yra žymiai sunkiau skalbti. Jei kūdikis yra alergiškas, pasirinkus tokią patalynę gali kilti ir papildomų rūpesčių.


Kūdikio patalynę reikėtų skalbti ne rečiau kaip kas savaitę. Žinoma, jei ji susitepa greičiau, tuomet ir skalbti ją reikia dažniau. Namuose patartina turėti bent 3-4 patalynės komplektus – tuomet nereikės kas dieną skalbti.


Dažnai iškyla klausimas – ar patalynės spalva yra svarbi? Tai svarbu tuomet, jei kūdikis yra alergiškas. Alergiškiems vaikams labiausiai tinkama yra balta patalynė, nes nuo spalvotos patalynės dažų taip pat gali kilti alergija. Alergiškų bei sergančių vaikų patalynę reikėtų skalbti atskirai nuo kitų skalbinių.


Taigi, jei renkate patalynę savo kūdikiui – atminkite, jog už viską svarbiau yra natūralumas. Kuo mažiau sintetikos, tuo saldesnis bus Jūsų kūdikio miegas.

2010 m. rugsėjo 23 d., ketvirtadienis

Mitas ar tiesa tai, jog medvilninė patalynė kenkia odai?

Miegoti medvilninėje patalynėje – tikras malonumas. Tokia patalynė yra ne tik patvaresnė už kitokio audinio (trikotažinę, sintetinę, šilkinę) patalynę, tačiau ji ir ne taip glamžosi, joje miegoti vasaros metu ne per karšta, o žiemos metu nėra šalta.


Tačiau visai neseniai, pasirodė keli mokslininkų straipsniai, teigiantys, jog medvilninė patalynė nėra jau tokia nuostabi kaip atrodo. Vienas JAV dermatologas ištyrinęs medvinės savybes, nusprendė, jog medvilninė patalynė neva kenkia odai. Tyrimo metu buvo nustatyta, jog medvilnė spartina veido ir kūno odos senėjimą, dėl to žymiai anksčiau ant kūno atsiranda raukšlių. Teigiama, jog oda greičiau sensta todėl, jog odoje esantis kolagenas, kuris saugo odą nuo pirmalaikių raukšlių atsiradimo, trinasi į užvalkalus ir taip išnyksta.


Tačiau visa tai tėra teorinis tyrimas. Praktikoje yra įrodyta, jog sveikiausiai yra miegoti natūralaus plaušo patalynėje, t.y. – būtent medvilninėje. Medvilninė patalynė ypač tinka alergiškiems žmonėms (kadangi natūralus pluoštas alergijos nesukelia). Būtent tokioje patalynėje kūno oda gali laisvai kvėpuoti, o tai ir yra sveikiausia mūsų odai. Medvilninių užvalkalų poveikis odai iš tiesų egzistuoja, tačiau jis kaip ir daugelis kitų veiksnių yra minimalus. Kaip teigia daugelis šio dermotologinio tyrimo skeptikų : rūpinantis odos būkle, žymiai tikslingiau būtų skirti savo dėmesį sveikesniam gyvenimo būdui, kuris tiesiogiai turi įtakos odos būklei.

2010 m. rugsėjo 8 d., trečiadienis

Patalynė – natūralumas ir kokybė

XXI-ame amžiuje, greitėjant gyvenimo tempui, kuomet vis mažiau laiko tenka poilsiui, labai daug dėmesio pradėta skirti miego kokybei. Atrodytų keista – kas čia sudėtingo gerai išsimiegoti? Tačiau ne viskas taip paprasta.


Gilų ir ramų miegą užtikrina daug veiksnių – pradedant aplinka, kurioje miegame, gera lova bei čiužiniu ir baigiant patalais bei patalyne (patalų užvalkalais). Nors patalynei įprasta skirti mažiausiai dėmesio kuriant poilsiui ir miegui palankią aplinką, mokslininkų atlikti tyrimai įrodė patalynės, jos audinio kokybės ir netgi spalvos įtaką geram poilsiui.


Kaip išsirinkti geriausią patalynę? Patalynės kokybė, jos audinio sudėtis bei išvaizda ir kaina – svarbiausi ir glaudžiai tarpusavyje susiję kriterijai, į kuriuos dažniausiai atsižvelgiame rinkdamiesi patalynę. Nuo to, kokį audinį pasirinksime, priklausys ir patalynės kokybė.


Svarbiausias kriterijus – audinio sudėtis. Sveikam miegui būtina natūralios sudėties patalynė. Populiariausia – 100% medvilninė patalynė. Medvilninė patalynė minkšta ir švelni, ji itin gerai praleidžia orą bei sugeria drėgmę. Tokia patalynė tinka ir alergiškiems žmonėms. Sintetinis ar mišrus (75% poliestero, 25% medvilnės) audinys gali atrodyti geresnis pasirinkimas dėl mažesnės kainos, o grynai sintetinis dar ir tarnauti jums 100 metų, bet patikėkite – jūsų oda pajus skirtumą.


Ieškantiems aukščiausios kokybės ir prabangos – satininė patalynė. Ji siuvama iš 100% šukuotinės medvilnės audinio. Tai labai švelnus ir tankus audinys, turintis blizgų paviršių ir primenantis atlasą.


Šilko patalynė – pati prašmatniausia. Ji vėsina vasarą ir šildo žiemą. Nuo seno žinomos legendos apie šilko patalynės poveikį ne tik miego kokybei, bet ir grožiui, o dabar jas patvirtina ir moksliniai tyrimai. Švelnus šilko audinys stabdo odos senėjimo procesą ir suteikia grožio jūsų plaukams.


Pirkdami patalynę, stenkitės išsirinkti geriausią prieinamą variantą. Juk geriausiu atveju praleisite joje bent 8 valandas per parą, o blogiausiu – kelias brangaus miego valandas norėsite praleisti kaip įmanoma komfortiškoje aplinkoje.

2010 m. rugpjūčio 31 d., antradienis

Ar svarbi patalynės spalva?

Geras miegas užtikrina gerą savijautą ir gerina sveikatą. Tam, kad žmogus gerai pailsėtų, jis turi miegoti mažiausiai 7 – 8 valandas per parą. Tačiau ne vien miego trukmė, užtikrina jo kokybę. Nemažai yra kalbama apie tai, kokią įtaką miegui turi patalynė ir kaip išsirinkti geriausią. Didžiausias dėmesys paprastai yra skiriamas audiniui, iš kurio pasiūti patalynės užvalkalai. Tačiau kalbų apie tai, ar patalynės spalva turi įtakos geram miegui, išgirsime tikrai retai. Vis dėlto, mokslininkų prieitos išvados teigia, jog būtent patalynės spalva užtikrina gerą psichologinę savijautą.


Miegamasis kambarys – tai vieta, kur praleidžiame maždaug trečdalį savo gyvenimo. Būtent todėl šiam kambariui patariama skirti daugiausiai dėmesio. Psichologai siūlo renkantis patalynę atkreipti dėmesį į jos spalvą. Tinkama patalynės spalva užtikrins miegamojo kambario harmoniją bei pagerins Jūsų nuotaiką.


Kokios spalvos patalynę rinktis? Svarbu paminėti, jog nėra vienos spalvos, tinkančioms visiems – spalva pasirenkama atsižvelgiant į Jūsų charakterį.


Romantikams, ramaus charakterio žmonėms labiausiai tinka šviesių, pastelinių spalvų patalynė. Tai spalvos teikiančios ramybę, kuriančios jaukumą. Jei esate pašėlusio būdo, visuomet trokštantys nuotykių – Jums tiks ryškių, drąsių spalvų patalynė, marginta stambiais raštais. Jei mėgstate subtilumą – Jūsų miegamajam dar daugiau šarmo ir solidumo suteiks tamsių (juodos, tamsiai mėlynos, rudos) spalvų patalynė.


Jei patalynės spalva atitiks Jūsų charakterį, bus žymiai mieliau tokioje patalynėje miegoti.

2010 m. rugpjūčio 25 d., trečiadienis

Patalynės rūšys

Miegas yra vienas svarbiausių dalykų mūsų gyvenime, užtikrinantis ne tik gerą savijautą, bet ir sveikatą. Tačiau tam, kad gerai išsimiegotume neužtenka vien geros lovos bei kokybiško čiužinio. Svarbų vaidmenį čia suvaidina ir patalynė. Patalynės rūšių yra tikrai daugybė, todėl neretai yra sunku išsirinkti sau tinkamiausią. Tad kuo gi jos visos skiriasi?


Dažniausiai pasirenkama yra medvilninė patalynė. Tai vienas patvariausių patalynių audinių, todėl tokia patalynė ne taip greitai susidėvi ir tarnauja ne vienerius metus. Vis dėlto, šiltuoju metų laiku medvilninėje patalynėje miegoti gali būti per karšta. Tokia patalynė labiau tinka rudeniui ir žiemai. Alergiškiems žmonėms tinkamiausia yra natūralaus pluošto patalynė. Šiuo atveju dažniausiai rekomenduojama yra būtent medvilninė patalynė.


Mėgstantiems švelnumą turėtų patikti šilko patalynė. Miegoti tokioje patalynėje yra be galo malonu, o vasaros metu nebūna per karšta. Tačiau tokios patalynės kaina yra pakankamai didelė. Todėl dažniau nei šilkinė yra pasirenkama lininė patalynė. Ji galbūt ir nėra tokia švelni kaip šilkas, tačiau savo patvarumu nenusileidžia medvilnei, o kadangi linas labai greitai išgarina drėgmę – miegoti per karšta tikrai nebus.


Kalbant apie kainas – pigiausia patalynė būtų iš medvilnės ir sintetikos mišinio. Tokia patalynė labai sunkiai praleidžia orą, o negana to ir labai greitai susidėvi. Taigi – pigiausias variantas šiuo atveju tikrai nėra pats geriausias.

2010 m. liepos 28 d., trečiadienis

Patalynė vasarai

Niekam ne paslaptis, jog pavasaris ir vasara kartu su saule atneša rūpesčių tiems žmonėms, kurie alergiški žiedadulkėms bei dulkėms. Vasaros metu kambariai yra stipriai vėdinami, tam kad namai neprikaistų langai laikomi atidaryti. Tad nenuostabu, jog žiedadulkių patenka ir į namus. Būtent todėl yra labai svarbu rinktis kuo natūralesnę patynę. Rekomenduotina patalynė iš medvilnės, šilko ar satino


Bene patvariausia yra medvilninė patalynė. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog kuo tankesnis yra medvilnės audinys, tuo patalynė bus ilgaamžiškesnė. Trikotažinė patalynė taip pat yra vienas populiariausių pasirinkimų – tokia patalynė yra itin minkšta ir nesiglamžanti, tačiau ji neatrodo tvarkingai, todėl ant lovos patartina tiesti lovatiesę. Patalynė iš medvilnės ir sintetikos mišinio turbūt yra patraukliausia savo kaina, tačiau šis audinys yra greičiausiai susidėvintis.


Labai svarbu prieš perkant patalynę atkreipti dėmesį ir į tai, kokios yra jos audinio savybės. Nuo to priklausys ar lengvą bus ją prižiūrėti, ar ne. Kadangi vasaros metu miegodami daugiau prakaituojame, patalynę tenka skalbti žymiai dažniau, todėl vertėtų rinktis ne taip stipriai blunkančius audinius.


Kita problema, su kuria susiduriama vasaros metu – miegoti tampa labai karšta, o jei gyvenate prie pat judrios gatvės, kartais tiesiog neišeina miegoti atsidarius kambario langus. Jei rinksitės patalynę iš natūralių medžiagų, pajusite kaip miegodami mažiau prakaituojate. Tarkim, medvilninė patalynė ne taip greitai įkaista, atsigulus į patalus jie netgi vėsina.

2010 m. liepos 14 d., trečiadienis

Miegamojo spalvos bei patalynė – svarbiausi faktoriai kokybiškam miegui

Nemažą dalį gyvenimo skiriame miegui ir tikrai niekas nenustebs, jei pasakysime, jog gerai išsimiegojus – gera savijauta garantuota. Kas daro įtaką geram miegui? Kokybišką miegą lemia daugybė veiksnių pradedant miegamojo baldais, čiužiniu ir baigiant patalyne bei miegamojo spalvomis.


Spalvos iš tiesų yra labai svarbus faktorius, darantis įtaką ir žmogaus psichikai. Būtent todėl nemažai dėmesio reikėtų skirti ir miegamajame kambaryje vyraujančioms spalvoms. Yra įrodyta, jog skirtingos spalvos skirtingai stimuliuoja ir žmogaus pojūčius. Todėl miegamajame turėtų vyrauti pastelinės ar žemės spalvos – būtent jos veikia raminančiai ir atpalaiduojančiai.


Kitas labai svarbus faktorius yra patalynė. Patalynės audinys turi būti teisingai pasirenkamas – kuo malonesnė patalynė kūnui, tuo smagiau yra joje miegoti. Populiariausiai pasirenkami yra audiniai iš natūralių pluoštų, kadangi būtent jie puikiai sugeria drėgmę. Dažniausiai rekomenduojama rinktis medvilninę patalynę. Reikėtų vengti sintetikos ir medvilnės mišinio audinių – jie nors ir nebrangiai kainuoja, tačiau labai glamžosi bei yra itin greitai susidėvintys.


Patalynės spalva taip pat turi įtakos mūsų miegui. Dažniausiai rekomenduojama rinktis mėgstamas spalvas arba patalynę derinti prie miegamojo kambario sienų spalvos – tokiu būdu bus sukurtas darnus interjero stilius, kuris taip pat veikia žmogų raminančiai bei atpalaiduojančiai.


Akivaizdu, jog norėdami būti žvalūs ir gerai pailsėję, turime pasirūpinti savo miego kokybę. Neužtenka tiesiog išmiegoti 8 valandas per parą, tam kad jaustumėmės gerai - tos 8 valandos turi būti pačios geriausios, tuomet pabudę tikrai jausimės žymiai geriau.

2010 m. liepos 8 d., ketvirtadienis

Kokia patalynė tinka Jums?

Turbūt nei vienai moteriai neiškiltų klausimas: „ar svarbi yra patalynė, jos spalvos bei raštai?“. Jeigu jų to paklaustume, visos net nedvejodamos atsakytų, jog aišku kad taip. Tačiau išsirinkti patalynės komplektą neretai tampa sunkia užduotimi.


Renkantis visuomet pirmiausiai reikėtų pradėti nuo audinio. Reikėtų apsispręsti ar norime medvilninės, trikotažinės patalynės, o galbūt rinksimės medvilnės ir sintetikos audinių mišinį? Kiekvienas šių audinių turi savų privalumų ir minusų.


Bene patvariausia yra medvilninė patalynė. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog kuo tankesnis yra medvilnės audinys, tuo patalynė bus ilgaamžiškesnė. Trikotažinė patalynė taip pat yra vienas populiariausių pasirinkimų – tokia patalynė yra itin minkšta ir nesiglamžanti, tačiau ji neatrodo tvarkingai, todėl ant lovos patartina tiesti lovatiesę. Patalynė iš medvilnės ir sintetikos mišinio turbūt yra patraukliausia savo kaina, tačiau šis audinys yra greičiausiai susidėvintis.


Kokias rinktis patalynės spalvas? Be abejo, patalynės spalvos ir raštai yra pasirenkamos individualiai, tai kiekvieno skonio reikalas. Tačiau dažniausiai patalynė yra derinama prie miegamojo kambario spalvų, taip siekiant sukurti darnų interjerą. Žaisdami spalvomis galite padaryti savo interjerą malonesniu ir patrauklesniu akiai, todėl nebijokite eksperimentuoti.


Rinkdamiesi patalynę, rinkitės tik aukštos kokybės medžiagas. Žinoma, tai jokiu būdu nereiškia, jog turėtumėte pirkti brangiausią patalynę, tiesiog atkreipkite dėmesį į patalynės audinio sudėtį – taip būsite užtikrinti, jog patalynė tarnaus tikrai ilgą laiką.