Visi miegoti mėgstantys žmonės kartais susimąsto apie patalynės priežiūrą, rečiau žmonės susimąsto apie naujos patalynės pirkimą. Žinoma, tada jiems kyla daugybė klausimų, kuriuos bandysiu išlukštenti šiame straipsnyje.
Kokio dydžio paklodžių man reikia?
Paklodžių ir visos patalynės dydis priklauso nuo jūsų lovos dydžio. Norėdami nusipirkti jums tinkamiausią patalynę turite išmatuoti savo lovą ir pirkti patalynę, kuri bus šiek tiek didesnė nei jūsų lovos paviršius. Juk nenorite, kad naktį šaltų jūsų kojos. Nusipirkus mažesnę jos gali netilpti.
Ar visos pagalvės yra standartinio dydžio?
Ne. Galite įsigyti skirtingo dydžio pagalvių. Anksčiau buvo populiarios į kvadratą panašios pagalvės. Paskutiniu metu vis populiariau pirkti stačiakampio formos. Kai kurie pardavėjai teigia, kad tokios pagalvės leidžia geriau pailsėti kaklo raumenims ir laiko juos normalioje būsenoje. Tuo tarpu kvadratinės nėra gerai šiems kaklo raumenims. Be to, ir tai nėra standartai. Tikėtina, kad nusipirkus pagalvę ir patalynę skirtingose parduotuvėse jų dydžiai gali nesutapti.
Ar iš vilnos pagamintų paklodžių reikia dėti dar vieną ploną medvilninę ar šilkinę paklodę?
Ne. Iš vilnos pagamintos paklodės, nors ir yra storesnės, vistiek tarnauja, kaip paprastos paklodės. Ant jų neverta tiesti antrosios, ji tik trugdys ramiam miegui. Žinoma, storųjų paklodžių švaros palaikymas yra sudėtingesnis, todėl dalis žmonių norėdami sutaupyti valymo išlaidų pasitiesia dar vieną ploną paklodę.
Kaip valyti storąsias, iš vilnos pagamintas paklodes?
Joms tinkamiausias sausas valymas. Taip pat yra gaminami specialūs į šampūną panašūs valikliai, kuriuos reikia užpurkšti ant jų ir padžiauti balkone ar lauke. Po šio proceso telieka nubraukti paklodę šlapiu, švariu skudurėliu.
Ar aš galiu būti alergiškas iš plunksnų pagamintai patalynei?
Ne. Plunksnos yra gaminamos iš į žmogaus plaukus sudėtimi panašių medžiagų. Alerginė reakcija gali kilti tik ilgai neskalbiant šios patalynės.
Kaip dažnai turėčiau skalbti savo patalynę?
Patariama skalbti kartą per savaitę ar dvi savaites. Būtina naudoti karštą vandenį. Jis užmuša visas patalynėje apsigyvenusias bakterijas, kurios yra pagrindinė negalavimų priežastis.
Tikiuosi šis straipsnis buvo naudingas prieš nusprendžiant, kokią konkrečiai patalynę norite pirkti. Gerai prie lovos pritaikyta patalynė ne tik padarys jūsų miegą patogesnį, tačiau kartu yra ir miegamojo „veidas“.