2010 m. lapkričio 23 d., antradienis

Puikus nakties poilsis

Geras poilsis yra labai svarbus. Naktį neišsimiegant kenčia žmogaus darbingumas, lydi prasta nuotaika, sunku susikaupti. Kiekvienas norime išvengti šių nemalonių padarinių ir būti žvalūs bei kupini jėgų. Įgyvendinkim tai.


Svarbiausia pastovi dienotvarkė. Keldamiesi kiekvieną dieną tuo pačiu metu ir eidami miegoti tuo pačiu metu pripratinsite organizmą prie ritmo. Tiesa, gimtadieniai, Naujieji Metai ir kitos šventės ir net eiliniai savaitgaliai gali sujaukti įprastą dienotvarkę. Tokiu atveju reikia prisiversti vistiek keltis, kaip ir buvote įpratę. Specialistai teigia, kad geriausia atsibusti 6 ar 7 valandą ryto, kol į kambarį neįsiskverbė pirmieji saulės spinduliai. Vasaros metu saulė teka daug anksčiau. Tad ir jūs lovą palikite kartu su pirmaisiais jos spinduliais.


Reguliariai maitinkitės. Užkandžiavimas vėlai vakare trukdo užmigti ir net gadina kūno formas. Prieš miegą riebiai pavalgius žmogus ne tik prasčiau miega, bet ir prakaituoja. Tokiu atveju patalynė sugeria daugiau prakaito, ją reikia dažniau skalbti. Miegojimas nešvarioje patalynėje nėra malonus.Taip pat naktį sulėtėja žmogaus fiziniai procesai, todėl lėčiau vyksta ir virškinimas.


Pasirūpinkite, kad miegamajame būtų tamsu. Tai ypač aktualu mieste gyvenantiems žmonėms. Miesto šviesos ne tik neleidžia gerėtis žvaigždėmis, bet ir trikdo miegą. Tai vadinama „šviesos triukšmu“. Taigi, gerai įrengtame miegamajeme kambaryje privalo kabėti šviesą sulaikančios naktinės užuolaidos, žaliuzės ar roletai.


Nemažai žmonių šiais laikais visą darbo dieną praleidžia prie kompiuterio ir visai neturi progos pajudėti. Todėl laisvalaikiu skirkime dėmesio savo fizinei būklei - sportuokim. Omeny turiu ne ražymąsi lovoje ryte ir ne lovos klojimą tik iš jos išlipus ir netgi ne ėjimą iki parduotuvės. Čiupkite dviratį, nueikite į sporto klubą. Nereikalinga energija turi būti panaudota, o ir patalynė jums „padėkos“. Jai neteks kentėti kasnakčio jūsų muistimosi kamuojant nemigai.


Taigi, dienotvarkė, kurioje tiksliai nurodysite, kada keliatės, valgote ir sportuojate bei tamsa jūsų miegamajame einant gulti padės išspręsti didžiąją dalį su miegu susijusių problemų. Žinoma, egzistuoja dar daugybė veiksnių, kurie lemia gerą arba prastą poilsį. Apie juos skaitykite kituose šio blogo įrašuose.

2010 m. lapkričio 22 d., pirmadienis

Negali užmigti?

Kiekvienas esame išgyvenę nors vieną naktį, kai galvoje besisukančios įkyrios mintys, apie padarytus ar kitą dieną laukiančius darbus, dienos išgyvenimus ar nelaimingą meilę neleidžia užmigti. Kartais užmigti trukdo keistas niežėjimas, karštis ar šaltis, nepatogi poza. Kartais tiesiog nesimiega, nes visą dieną ilsėjaisi: gulėjai ant sofos prie televizoriaus ar niekur neišėjai iš namų ir dar esi pilnas energijos. Tokia situacija nėra maloni, bet priemonių įveikti nemigą yra. Taigi, ko imtis, kai negali užmigti?


Jei vartymasis nuo šono ant šono tęsiasi ilgiau nei 20 minučių, išlipk iš lovos ir nuveik ką nors. Gali pasižiūrėti pro langą, padaryti trumpą mankštelę ar užrašyti miegoti neleidžiančias mintis. Tiesa, nepatartina jungti šviesos. Šviesa per regos organus siunčia signalą mūsų smegenims, kad jau atėjo diena. Tai gali tik pasunkinti negalinčio užmigti žmogaus situaciją.


Dar viena puiki idėja -susitvarkyti savo sujauktą lovą. Užmigti negalintis žmogus lovoje juda, muistosi. Pažvelgęs į savo lovą gali pamatyti, kad ten didelė netvarka. Susitvarkyk. Naujai paklota patalynė palengvins užmigimą. Prieš guldamas į lovą pravėdink kambarį.


Jei jautiesi alkanas, užkąsk. Alkis taip pat trukdo užmigti. Tau padės stiklinė pieno, alkį taip pat numalšina keli dideli gurkšniai vandens, ar puodelis arbatos. Vištienos kepsnį, lėkštę sriubos, mišraines ar kitą „sunkesnį“ maistą verčiau pamiršk. Per didelis maisto kiekis užmigti nepadės ir net trukdys. Žmogaus organizmas tamsiu paros metu pristabdo virškinimo procesus.


Jei patalynė jau sutvarkyta, ant lapo jau išsakytos ramybės neduodančios mintys, net numalšintas alkis, bet tavo lovoje nėra miegančio žmogaus, keliauk į vonios kambarį. Ten laukia sunkus pasirinkimas. Tarp karštos vonios, kuri padės atsipalaiduoti ar šalto dušo, kuris padeda atsibusti. Pasižiūrėk į laikrodį. Gal verčiau pradėti naują dieną ir pasimėgauti šaltu dušu? Jei laikrodis kužda atsakymą „taip“, nedvejok. Tau išaušo nauja, graži diena.


Taigi, į kiekviena situaciją galima pažvelgti lanksčiai ir kūrybiškai. Kiekviena problema turi savo sprendimus. Tikiuosi šie patarimai padės užmigti arba tiesiog praskaidrinti nuotaiką ir sulaukti ryto.