2010 m. rugsėjo 23 d., ketvirtadienis

Mitas ar tiesa tai, jog medvilninė patalynė kenkia odai?

Miegoti medvilninėje patalynėje – tikras malonumas. Tokia patalynė yra ne tik patvaresnė už kitokio audinio (trikotažinę, sintetinę, šilkinę) patalynę, tačiau ji ir ne taip glamžosi, joje miegoti vasaros metu ne per karšta, o žiemos metu nėra šalta.


Tačiau visai neseniai, pasirodė keli mokslininkų straipsniai, teigiantys, jog medvilninė patalynė nėra jau tokia nuostabi kaip atrodo. Vienas JAV dermatologas ištyrinęs medvinės savybes, nusprendė, jog medvilninė patalynė neva kenkia odai. Tyrimo metu buvo nustatyta, jog medvilnė spartina veido ir kūno odos senėjimą, dėl to žymiai anksčiau ant kūno atsiranda raukšlių. Teigiama, jog oda greičiau sensta todėl, jog odoje esantis kolagenas, kuris saugo odą nuo pirmalaikių raukšlių atsiradimo, trinasi į užvalkalus ir taip išnyksta.


Tačiau visa tai tėra teorinis tyrimas. Praktikoje yra įrodyta, jog sveikiausiai yra miegoti natūralaus plaušo patalynėje, t.y. – būtent medvilninėje. Medvilninė patalynė ypač tinka alergiškiems žmonėms (kadangi natūralus pluoštas alergijos nesukelia). Būtent tokioje patalynėje kūno oda gali laisvai kvėpuoti, o tai ir yra sveikiausia mūsų odai. Medvilninių užvalkalų poveikis odai iš tiesų egzistuoja, tačiau jis kaip ir daugelis kitų veiksnių yra minimalus. Kaip teigia daugelis šio dermotologinio tyrimo skeptikų : rūpinantis odos būkle, žymiai tikslingiau būtų skirti savo dėmesį sveikesniam gyvenimo būdui, kuris tiesiogiai turi įtakos odos būklei.

2010 m. rugsėjo 8 d., trečiadienis

Patalynė – natūralumas ir kokybė

XXI-ame amžiuje, greitėjant gyvenimo tempui, kuomet vis mažiau laiko tenka poilsiui, labai daug dėmesio pradėta skirti miego kokybei. Atrodytų keista – kas čia sudėtingo gerai išsimiegoti? Tačiau ne viskas taip paprasta.


Gilų ir ramų miegą užtikrina daug veiksnių – pradedant aplinka, kurioje miegame, gera lova bei čiužiniu ir baigiant patalais bei patalyne (patalų užvalkalais). Nors patalynei įprasta skirti mažiausiai dėmesio kuriant poilsiui ir miegui palankią aplinką, mokslininkų atlikti tyrimai įrodė patalynės, jos audinio kokybės ir netgi spalvos įtaką geram poilsiui.


Kaip išsirinkti geriausią patalynę? Patalynės kokybė, jos audinio sudėtis bei išvaizda ir kaina – svarbiausi ir glaudžiai tarpusavyje susiję kriterijai, į kuriuos dažniausiai atsižvelgiame rinkdamiesi patalynę. Nuo to, kokį audinį pasirinksime, priklausys ir patalynės kokybė.


Svarbiausias kriterijus – audinio sudėtis. Sveikam miegui būtina natūralios sudėties patalynė. Populiariausia – 100% medvilninė patalynė. Medvilninė patalynė minkšta ir švelni, ji itin gerai praleidžia orą bei sugeria drėgmę. Tokia patalynė tinka ir alergiškiems žmonėms. Sintetinis ar mišrus (75% poliestero, 25% medvilnės) audinys gali atrodyti geresnis pasirinkimas dėl mažesnės kainos, o grynai sintetinis dar ir tarnauti jums 100 metų, bet patikėkite – jūsų oda pajus skirtumą.


Ieškantiems aukščiausios kokybės ir prabangos – satininė patalynė. Ji siuvama iš 100% šukuotinės medvilnės audinio. Tai labai švelnus ir tankus audinys, turintis blizgų paviršių ir primenantis atlasą.


Šilko patalynė – pati prašmatniausia. Ji vėsina vasarą ir šildo žiemą. Nuo seno žinomos legendos apie šilko patalynės poveikį ne tik miego kokybei, bet ir grožiui, o dabar jas patvirtina ir moksliniai tyrimai. Švelnus šilko audinys stabdo odos senėjimo procesą ir suteikia grožio jūsų plaukams.


Pirkdami patalynę, stenkitės išsirinkti geriausią prieinamą variantą. Juk geriausiu atveju praleisite joje bent 8 valandas per parą, o blogiausiu – kelias brangaus miego valandas norėsite praleisti kaip įmanoma komfortiškoje aplinkoje.